בַּלְשָׁן - התוכנה המקצועית למתרגם העצמאי, לחברות התרגום ולסוכנויות התרגום
הסבר ותכונות חברת תרגום מתרגם עצמאי סוכנות תרגום שאלות ותשובות צרו קשר
צילומי מסך והסברים לשימוש בתוכנת הניהול למתרגמים, לחברות תירגום ולסוכנויות תרגום

בַּלְשָׁן - שאלות ותשובות

האם ניתן ליצור מחירונים ותעריפונים שונים כדי לתמחר עבודת תרגום?
בַּלְשָׁן מכיל שני מנגנוני תימחור נפרדים: הראשון הוא תמחור העלות ללקוח, והשני הוא תימחור עלות העבודה של מתרגמים (קבלני-משנה) או עלות העבודה העצמית.
תימחור העלות ללקוח מבוססת על אורך המסמך (ניתן לבחור אם לתמחר לפי אורך מסמך המקור או אורך מסמך התוצר, וכן את יחידות המידה של האורך: מילה, עמוד, יחידת תרגום, וכו'), דחיפות העבודה, ומיומנות המתרגם. בנוסף, ניתן להעמיס תוספות שונות כגון אישור נוטריוני, אישור קונסולרי, ועוד.
תימחור עלות העבודה של מתרגמים (עצמי או קבלני-משנה) לוקח בחשבון את כל הפרמטרים שהוזכרו בתימחור ללקוח, ובנוסף את שפת-המקור, שפת-היעד וסוג המסמך.

מהי רמת הגמישות האפשרית בהצעות המחיר המופקות מתוכנת בַּלְשָׁן?
הצעת המחיר מורכבת מהצעה עבור עבודת התרגום ומתוספות, כאשר עבור כל מרכיב ניתן לקבוע באם יחויב במע"מ או לא. עבודת התרגום יכולה להיות מחושבת בצורה אוטומטית (על-פי אורך המסמך - מקור או תוצר, הדחיפות ורמת המתרגם) או ידנית ואז יכול המשתמש להתעלם מתוצעת החישוב ולהזין ערך שונה לחיוב. כל תוספת יכולה גם להיות מתומחרת בנפרד, ובגירסת בַּלְשָׁן לחברות תרגום ניתן אף לשנות את המטבע.

האם ניתן להפיק באמצעות בַּלְשָׁן חשבונית במטבע זר? האם ניתן לשלם לקבלן-משנה במטבע זר? ואיך פעולות אלו יופיעו בדו"חות?
גירסת בַּלְשָׁן לחברות תרגום היא תוכנה רב-מטבעית. המשמעות היא שניתן לבצע פעולות כספיות (כגון חשבוניות ללקוחות או תשלומים לקבלני-משנה) בסוגי מטבעות שונים. ע"י הזנת שערי המרה רלוונטיים לימים בהם מתבצעת פעילות כספית במטבעות זרים, ניתן להציג דו"חות הן במטבעות בהן בוצעו הפעולות, והן במטבע המקומי (לאחר המרה אוטומטית לפי השער שהוזן).

אילו סוגי מסמכים ניתן להפיק באמצעות בַּלְשָׁן?
מבחינת מסמכים הממוענים ללקוח, ניתן להפיק מהמערכת הצעת-מחיר, חשבונית-עיסקה, וקבלה. בנוסף, בַּלְשָׁן מאפשר להפיק מסמכי פרוייקט לשימוש פנימי כגון מידע חשבונאי הקשור לפרוייקט, מידע על התקשורת עם הלקוח בנודע לפרוייקט, תיק פרוייקט, ועוד. כמו-כן, המערכת מכילה מגוון רחב של דו"חות עבור מבחר פרוייקטים. את הפרוייקטים שיכללו בדו"חות ניתן לבחור ע"י שימוש במנגנון חיתוך מתקדם המאפשר לקבוע פרמטרים שונים (כגון לקוח מסויים, תחום תאריכים, סטטוס, מתרגם, שפה, ועוד).

האם ניתן להפיק חשבוניות-מס מתוכנת בַּלְשָׁן?
בַּלְשָׁן אינה תוכנה להנהלת חשבונות ואינה מיועדת להחליף את מנהל-החשבונות. יחד עם זאת, תוכנת בַּלְשָׁן תומכת בתהליכים הכספיים הכרוכים בפרוייקט תרגום בצורה טובה יותר מרוב התוכנות להנהלת חשבונות, ומאפשרת מעקב מפורט אחר ההכנסות וההוצאות הקשורות לכל פרוייקט.

האם ניתן לשנות את עיצוב המסמכים כך שיתאימו לעסק שלי (נייר מכתבים, למשל)?
כן. ניתן להשתמש בקובץ גרפי הכולל את הלוגו של העסק שלך ופרטים נוספים, כך שיופיעו במסמכים המודפסים, וכן ניתן לבחור מתוך מספר פורמטים קיימים את זה שהכי מתאים לעסק שלך.

האם ניתן להוסיף לבַּלְשָׁן מסמכים ודו"חות חדשים להדפסה?
בהחלט. מפעם לפעם, כשאנו משחררים גירסא חדשה, אנו מוסיפים מסמכים ודו"חות חדשים. יחד אם זאת, אם ברצונך להוסיף מסמכים ודו"חות ספציפיים לעסק שלך, ניתן לעשות זאת באופן עצמאי: כל שדרוש הוא ידע בבניית דו"חות ב-Access, או במחולל דו"חות נפרד (כגון Crystal Reports).
מידע טכני כללי

תוכנת בַּלְשָׁן למתרגם העצמאי ולניהול חברות תרגום פותחה כדי לעבוד תחת מערכת הפעלה של Windows על מחשבי PC ברזולוציית מסך של 1024*768. התוכנה פותחה בעזרת מחולל היישומים Microsoft Access שהוא הפופולרי ביותר והטוב ביותר בקבוצת המוצרים מסוגו.

היישום מורכב משני קבצים: האחד הוא מימשק המשתמש והשני הוא קובץ הנתונים. שני הקבצים מקושרים ביניהם, כך שמימשק המשתמש מציג ומעדכן את המידע הקיים בקובץ הנתונים.

כאשר יוצאת גירסת עידכון לתוכנה, בדרך-כלל כל שצריך לעשות הוא להעתיק את קובץ המימשק החדש על-גבי הקובץ הקיים ולהתחיל לעבוד כרגיל; לעיתים, כאשר קיים עידכון גדול ומקיף, יש צורך לבצע שינויים גם בקובץ הנתונים.

מכיוון שכל המידע מאוחסן בקובץ הנתונים, כדי לגבות את המערכת יש צורך להעתיק רק קובץ זה למקום בטוח, כחלק מפעולת הגיבוי הכוללת של המחשב. לפני פעולת הגיבוי, יש לוודא שמימשק המשתמש סגור, ובעבודה ברשת מחשבים, יש לוודא שמימשקי המשתמש של כל המשתמשים סגורים, לפני שמגבים את קובץ הנתונים מהספריה המשותפת.


בַּלְשָׁן היא תוכנת מחשב ייעודית אשר נכתבה במיוחד לספקי שירותי תרגום.


בַּלְשָׁן - התוכנה ששמה במרכז את הפעילות הקשורה בעבודת המתרגם!

כל הזכויות שמורות ליאיר ויסמן